Τι νέο υπάρχει?       English version

Το Τμήμα Βιολογίας καλωσορίζει τους νεοεισαχθέντες πρωτοετείς φοιτητές

Δείτε το καλωσόρισμα του Προέδρου του Τμήματος εδώ.

Ανακοινώθηκε από το Υπουργείο Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων η διαδικασία και η προθεσμία των εγγραφών των επιτυχόντων στα Τμήματα και τις Σχολές της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης από το Γενικό Λύκειο (ΓΕΛ) ή από το ΕΠΑΛ (Ομάδα Α' & Β') και την ειδική κατηγορία των Ελλήνων πολιτών της μουσουλμανικής μειονότητας της Θράκης.

Δείτε αναλυτικές πληροφορίες και οδηγίες στο Δελτίο Τύπου και την Εγκύκλιο του Υπουργείου καθώς και στην Ανακοίνωση για τις εγγραφές εισαγομένων με πανελλαδικές εξετάσεις στον ιστότοπο του ΑΠΘ.

Η Γραμματεία του Τμήματος Βιολογίας (Τ: 2310998270 & 2310998998) εξυπηρετεί τους φοιτητές καθημερινά 12-1 (δες τοποθεσία στο χάρτη).

Δείτε φωτογραφίες του κτηρίου των Γραμματειών της Σχολής Θετικών Επιστημών εδώ.

Δείτε φωτογραφίες των εισόδων του κτηρίου Βιολογίας εδώ.

Δείτε ενδεικτικά το ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων του προπτυχιακού προγράμματος σπουδών του προηγούμενου ακαδημαϊκού έτους εδώ και ανατρέξτε στο ηλεκτρονικό περίγραμμα κάθε μαθήματος για περισσότερες πληροφορίες.

Δείτε τις διαθέσιμες ηλεκτρονικές υπηρεσίες για τους φοιτητές εδώ.

Αποκτείστε το ψηφιακό πιστοποιητικό RootCA εδώ.

Δείτε φωτογραφίες της διαδρομής προς τη βιβλιοθήκη του Τμήματος Βιολογίας και τις αίθουσες διδασκαλίας όπου διδάσκονται τα μαθήματα της θεωρίας: προς τις Ι1-Ι4 εδώ. και προς την Α22 εδώ.

Δείτε φωτογραφίες του 5ου ορόφου όπου διεξάγονται οι εργαστηριακές ασκήσεις εδώ.

Δείτε το ακαδημαϊκό ημερολόγιο εδώ.

Χρήσιμες Πληροφορίες για το ΑΠΘ θα βρείτε στον Οδηγό Επιβίωσης 2015 καθώς και στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών.

Πληροφορίες για τις Φοιτητικές Εστίες & για την αναζήτηση στέγης μπορείτε να βρείτε στον σύνδεσμο Στέγαση.

Πληροφορίες για την διαδικασία σίτισης στην Πανεπιστημιακή Φοιτητική Λέσχη θα βρείτε εδώ.

Περιηγηθείτε στην Πανεπιστημιούπολη και βρείτε πληροφορίες για την πρόσβασή σας με την βοήθεια του Χάρτη Παρουσίας του ΑΠΘ.

Newsletter

Εάν επιθυμείτε να λαμβάνετε τα νέα του τμήματος στο email σας, εγγραφείτε στο newsletter του τμήματος

Γραμματεία Τμήματος Βιολογίας
T.K. 54124 Θεσσαλονίκη

Συνδεθείτε

Το τμήμα Βιολογίας στα social networks.
Ακολουθήστε μας ή συνδεθείτε μαζί μας.