Τι νέο υπάρχει?       English version

Επιτροπές Τμήματος

ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ 2020-2021

Διοικητικό Συμβούλιο (Δ.Σ.) του Τμήματος Βιολογίας

Μηνάς Γιάγκου (καθηγητής, πρόεδρος του Τμήματος), Γιουλάτος Διονύσιος (καθηγητής, αναπληρωτής πρόεδρος του Τμήματος), Βλαχονάσιος Κωνσταντίνος (αναπληρωτής καθηγητής, Διευθυντής Τομέα Βοτανικής), Κοντογιάννης Δημήτριος (αναπληρωτής καθηγητής, Διευθυντής Τομέα ΓΑΜΒ), Στάικου Αλεξάνδρα (αναπληρώτρια καθηγήτρια, Διευθύντρια Τομέα Ζωολογίας), Παπαθεοδώρου Ευφημία (αναπληρώτρια καθηγήτρια, Διευθύντρια Τομέα Οικολογίας), Μαρία Τσιαφούλη, (ΕΔΙΠ, Αντωνιάδου Χρυσάνθη, αναπληρωματική)  

Υποστήριξη: Κιουτσιούκη-Κέππα Σουλτάνα (διοικ. υπάλληλος)

Διαρκείς επιτροπές

Επιτροπή Διασφάλισης της Ανταγωνιστικότητας του Τμήματος - Ομάδα Εσωτερικής Αξιολόγησης (ΟΜΕΑ)

Συντονίστρια Βουλτσιάδου Ελένη

Καλλιμάνης Αθανάσιος, Κοντογιάννης Δημήτριος, Τσιριπίδης Ιωάννης

Υποστήριξη Βλαχονάσιος Κωνσταντίνος, Τσίκληρας Αθανάσιος, Καππάς Ηλίας, Αντωνιάδου Χρυσάνθη, Μπαξεβάνης Αθανάσιος, Πυρινή Χρυσούλα, Τσιαφούλη Μαρία, Κιουτσιούκη-Κέππα Σουλτάνα, Βασιλειάδου Αθηνά

Επιτροπή συλλογής δεδομένων Ολοκληρωμένου Πληροφοριακού Εθνικού Συστήματος Ποιότητας (ΟΠΕΣΠ)

Συντονιστής Γιάγκου Μηνάς

Βουλτσιάδου Ελένη, Τσιριπίδης Ιωάννης, Καππάς Ηλίας, Μπαξεβάνης Αθανάσιος, Κιουτσιούκη-Κέππα Σουλτάνα, Βασιλειάδου Αθηνά,

Σύμβουλοι Σπουδών

Αμπατζόπουλος Θεόδωρος, Καλογιάννη-Δημητριάδη Μάρθα, Σγαρδέλης Στέφανος

Επιτροπή Προγράμματος Σπουδών

Συντονιστής Κοντογιάννης Δημήτριος

Γκάνιας Κωνσταντίνος, Καλλιμάνης Αθανάσιος, Τριανταφυλλίδης Αλέξανδρος, Τσιριπίδης Ιωάννης, Γκέλης Σπυρίδων, Στάικου Αλεξάνδρα, Καππάς Ηλίας

Υποστήριξη Βασιλειάδου Αθηνά

Επιτροπή Φοιτητικών Θεμάτων

Συντονιστής Αμπατζόπουλος Θεόδωρος

Βουλτσιάδου Ελένη, Παπαθεοδώρου Ευφημία, Γκέλης Σπυρίδων

Επιτροπή Οδηγού Σπουδών

Συντονίστρια Βουλτσιάδου Ελένη

Καλλιμάνης Αθανάσιος, Τριανταφυλλίδης Αλέξανδρος, Γκέλης Σπυρίδων, Αντωνιάδου Χρυσάνθη, Βασιλειάδου Αθηνά

Επιτροπή Αιθουσιολογίου, Ωρολογίου Προγράμματος και Προγράμματος Εξετάσεων

Συντονίστρια Κουβάτση Αναστασία

Καλογιάννη-Δημητριάδη Μάρθα, Κόμης Γεώργιος, Μαλέα Παρασκευή,

Επιτροπή Εφοδιασμού και Ασκήσεων 5ου Ορόφου

Συντονίστρια Αντωνοπούλου Ευθυμία

Παντερής Εμμανουήλ-Νικόλαος, Τσίκληρας Αθανάσιος, Τουράκη Μαρία, Αντωνιάδου Χρυσάνθη, Βασάρα Ελένη, Καραΐσκου Νικολέτα, Μπαξεβάνης Αθανάσιος, Παπαευθυμίου Χρυσοβαλάντης, Πυρινή Χρυσούλα, Τσακίρη Ευδοξία, Τσιαφούλη Μαρία, Ελευθέριος Νεοφύτου

Υποστήριξη Γκαϊδατζής Παύλος

Επιτροπή Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Εκπαιδευτικών Νησίδων

Συντονιστής Καππάς Ηλίας

Σγαρδέλης Στέφανος, Γκάνιας Κωνσταντίνος, Γκέλης Σπυρίδων

Επιτροπή Υπαίθριων Ασκήσεων

Συντονίστρια Μιχαλούδη Ευαγγελία

Χανλίδου Ευφροσύνη, Τσιαφούλη Μαρία, Νεοφύτου Ελευθέριος

Υποστήριξη Βασιλειάδου Αθηνά

Επιτροπή Πρακτικής Άσκησης

Συντονίστρια Δροσοπούλου Ελένη

Γιουλάτος Διονύσιος, Αντωνοπούλου Ευφημία, Δρούζας Ανδρέας, Μαζάρης Αντώνιος, Ντάφου Δήμητρα

Υποστήριξη Φατούρου Ειρήνη

Επιτροπή ERASMUS, ECTS και Διεθνών Ανταλλαγών

Συντονιστής Τριανταφυλλίδης Αλέξανδρος

Αναπληρωτής  συντονιστή Αθανάσιος Καλλιμάνης

Βλαχονάσιος Κωνσταντίνος , Γκάνιας Κωνσταντίνος, Δρούζας Ανδρέας και Ντάφου Δήμητρα,

Υποστήριξη Αθηνά Βασιλειάδου, Διοικητικός

Επιτροπή Βιβλιοθήκης, Συλλογών και Αρχείων του Τμήματος

Συντονιστής Τσιριπίδης Ιωάννης

Βουλτσιάδου Ελένη, Λαναράς Θωμάς, Μιχαηλίδης Βασίλειος, Χιντήρογλου Χαρίτων-Σαρλ, Μπόμπορη Δήμητρα, Καρούσου Ρεγγίνα, Πυρινή Χρυσούλα

Υποστήριξη Βενέτη Ζωή, Γκαϊδατζής Παύλος

Επιτροπή Κατατακτηρίων Εξετάσεων

Η επιτροπή απαρτίζεται από μέλη ΔΕΠ- διδάσκοντες των μαθημάτων που εξετάζονται στις κατατακτήριες εξετάσεις.

Επιτροπή Συντονισμού Προγραμμάτων Μεταπτυχιακών Σπουδών

Συντονιστής Κουβάτση Αναστασία

Γκάνιας Κωνσταντίνος, Τσίκληρας Αθανάσιος, Χατζηστέργος Κωνσταντίνος, Μαζάρης Αντώνιος, Γκέλης Σπύρος, Καππάς Ηλίας

Υποστήριξη Βασιλειάδου Αθηνά

Επιτροπές Εξέτασης Αιτήσεων Εκπόνησης Διδακτορικής Διατριβής

Στο πεδίο της Βοτανικής Μαλέα Παρασκευή, Καρούσου Ρεγγίνα, Βλαχονάσιος Κωνσταντίνος

Στα πεδία της Γενετικής, της Βιολογίας Ανάπτυξης και της Μοριακής Βιολογίας: Γιάγκου Μηνάς, Απματζόπουλος Θεόδωρος, Μόσιαλος Γεώργιος

Στο πεδίο της Ζωολογίας Λάζου Αντιγόνη, Χιντήρογλου Χαρίτων, Μπόμπορη Δήμητρα

Στο πεδίο της Οικολογίας Στέφανος Σγαρδέλης, Καλλιμάνης Αθανάσιος, Παπαθεοδώρου Ευφημία

Επιτροπή Εγκαταστάσεων Αγγελοχωρίου

Συντονιστής Γιάγκου Μηνάς

Κοντογιάννης Δημήτριος, Κοτταρίδη Χριστίνα, Παπαθεοδώρου Ευφημία, Στάικου Αλεξάνδρα, Τσίκληρας Αθανάσιος, Τσιριπίδης Ιωάννης, Τουράκη Μαρία, Παπαευθυμίου Χρυσοβαλάντης

Υποστήριξη Κιουτσιούκη-Κέππα Σουλτάνα

Επιτροπή Επιστημονικού Εξοπλισμού και Υποδομών

Συντονιστής Λάζου Αντιγόνη

Μαζάρης Αντώνης, Ντάφου Δήμητρα,  Παντερής Εμμανουήλ-Νικόλαος Τσίκληρας Αθανάσιος, , Χατζηστέργος Κωνσταντίνος,

Υποστήριξη Κιουτσιούκη-Κέππα Σουλτάνα

Επιτροπή Ανάπτυξης Ερευνητικών και Εκπαιδευτικών Συνεργασιών

Συντονιστής Βλαχονάσιος Κωνσταντίνος

Αμπατζόπουλος Θεόδωρος, Καλλιμάνης Αθανάσιος, Κοντογιάννης Δημήτριος, Παπαδόπουλος Αθανάσιος, Τσίκληρας Αθανάσιος, Δρούζας Ανδρέας, Ντάφου Δήμητρα

Υποστήριξη Κιουτσιούκη-Κέππα Σουλτάνα

Επιτροπής Ιστοσελίδας και Μέσων Κοινωνικής Δικτύωσης

Συντονιστής Γκέλης Σπυρίδων

Παπαθεοδώρου Ευφημία, Τσίκληρας Αθανάσιος, Καππάς Ηλίας, Χανλίδου Ευφροσύνη, Τσακίρη Ευδοξία, Τσιαφούλη Μαρία, Παπαευθυμίου Χρυσοβαλάντης, Μπαξεβάνης Αθανάσιος

Υποστήριξη Βασιλειάδου Αθηνά

Επιτροπή Επικοινωνίας και Πολιτισμού

Συντονίστρια Στάικου Αλεξάνδρα

Γιουλάτος Διονύσιος, Στεργίου Κωνσταντίνος, Αντωνοπούλου Ευθυμία, Μιχαλούδη Ευαγγελία, Σιβροπούλου Αφροδίτη, Τριανταφυλλίδης Αλέξανδρος, Αργυροπούλου Μαρία, Μαζάρης Αντώνης, Γκέλης Σπυρίδων, Δροσοπούλου Ελένη, Καραΐσκου Νικολέτα

Υποστήριξη Βασιλειάδου Αθηνά

Επιτροπή Διοργάνωσης της «Ημέρας DNA»

Συντονιστές Τριανταφυλλίδης Αλέξανδρος, Στάικου Αλεξάνδρα

Μουστάκα Μαρία, Αντωνοπούλου Ευθυμία, Γκέλης Σπυρίδων, Μιχαλούδη Ευαγγελία, Παντερής Εμμανουήλ-Νικόλαος, Τσιριπίδης Ιωάννης, Αργυροπούλου Μαρία, Δροσοπούλου Ελένη, Δρούζας Ανδρέας, Καππάς Ηλίας, Καρούσου Ρεγγίνα, Χανλίδου Ευφροσύνη, Τουράκη Μαρία, Αντωνιάδου Χρυσάνθη, Καραΐσκου Νικολέτα, Μπαξεβάνης Αθανάσιος, Νεοφύτου Ελευθέριος

Επιτροπής Επιστημονικού Περιοδικού

Συντονιστής Αμπατζόπουλος Θεόδωρος

Μόσιαλος Γεώργιος, Σγαρδέλης Στέφανος, Κοντογιάννης Δημήτριος, Αντωνοπούλου Ευθυμία, Μιχαλούδη Ευαγγελία, Παντερής Εμμανουήλ-Νικόλαος, Τσιριπίδης Ιωάννης, Καππάς Ηλίας, Μαζάρης Αντώνιος, Ντάφου Δήμητρα, Στάικου Αλεξάνδρα, Αντωνιάδου Χρυσάνθη, Μπαξεβάνης Αθανάσιος

Επιτροπή Εκπροσώπησης στο Γραφείο Διασύνδεσης, Πληροφόρησης και Υποστήριξης Αποφοίτων

Συντονίστρια Μουστάκα Μαρία

Γιουλάτος Διονύσιος, Χατζηστέργος Κωνσταντίνος, Μιχαλούδη Ευαγγελία, Αργυροπούλου Μαρία, Στάικου Αλεξάνδρα, Καρούσου Ρεγγίνα

Επιτροπή Εποπτείας Κτιρίου, Πυροπροστασίας και Έκτακτων Αναγκών

Συντονιστής Καλλιμάνης Αθανάσιος

Βλαχονάσιος Κωνσταντίνος, Κόμης Γεώργιος, Μαλέα Παρασκευή, Χατζηστέργος Κωνσταντίνος, Βασάρα Ελένη, Καραΐσκου Νικολέτα, Νεοφύτου Ελευθέριος

Επιτροπή Συντήρησης Βιολογικού και Μουσειακού Υλικού

Συντονιστής Γιουλάτος Διονύσιος

Βουλτσιάδου Ελένη, Παντερής Εμμανουήλ-Νικόλαος, Τριανταφυλλίδης Αλέξανδρος, Καρούσου Ρεγγίνα, Γκέλης Σπυρίδων, Μπόμπορη Δήμητρα

Επιτροπή Συλλογής και Διάθεσης Εργαστηριακών Αποβλήτων

Συντονιστής Δρούζας Ανδρέας

Παπαθεοδώρου Ευφημία, Μπόμπορη Δήμητρα, Ντάφου Δήμητρα

Εκπρόσωπος Τμήματος στον ΕΛΚΕ

Λάζου Αντιγόνη

Κοντογιάννης Δημήτριος, αναπληρωτής

Εκπρόσωπος Τμήματος στο Συμβούλιο Περιβάλλοντος

Σγαρδέλης Στέφανος

Τσίκληρας Αθανάσιος, αναπληρωτής

Εκπρόσωποι Τμήματος στις Επιτροπές της ΣΘΕ

Προγράμματος Σπουδών (ΠΠΣ & ΠΜΣ) Κοντογιάννης Δημήτριος

Καθαριότητας, Συντήρησης και Εποπτείας Κτιριακών Υποδομών Καλλιμάνης Αθανάσιος

Ασφάλειας και Διαχείρισης Κρίσεων Γιάγκου Μηνάς, Ντάφου Δήμητρα, αναπληρώτρια

Πολιτισμού, Επικοινωνίας και Αριστείας Στάικου Αλεξάνδρα

Φοιτητικής Μέριμνας και ΑΜΕΑ Μπόμπορη Δήμητρα

Βιβλιοθηκών Τσιριπίδης Ιωάννης

Στρατηγικής Ανάπτυξης και Υποδομών Λάζου Αντιγόνη

Φύλου και Ισότητας Παπαθεοδώρου Ευφημία

Παραλαβής προμηθειών και διαπίστωσης καλής εκτέλεσης υπηρεσιών ή έργων Βασάρα Ελένη

Σύνταξης κανονισμού ΣΘΕ Βουλτσιάδου Ελένη, Κουβάτση Αναστασία, αναπληρώτρια

Newsletter

Επικοινωνία

Γραμματεία Τμήματος Βιολογίας T.K. 54124 Θεσσαλονίκη

Συνδεθείτε

Το τμήμα Βιολογίας στα social networks.
Ακολουθήστε μας ή συνδεθείτε μαζί μας.